Endokrynologia

//Endokrynologia
Endokrynologia2018-01-16T09:35:44+00:00

Poradnia endokrynologiczna

Poradnia Endokrynologiczna zajmuje się chorobami gruczołów wydzielania wewnętrznego m.in. tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnerczy, gonad. Wstępną diagnozę ustala lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej na podstawie objawów podmiotowych i przedmiotowych, a więc wywiadu z chorym i badania fizykalnego.

Umów wizytę do endokrynologa
w Gdańsku lub Gdyni!

REJESTRACJA ONLINE
REJESTRACJA ONLINE

Endokrynologia to specyfikacja lekarska zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem układu endokrynnego. Narządy wydzielające hormony to przede wszystkim przysadka mózgowa, gruczoł tarczowy, przytarczyce, nadnercza, jajniki i jądra. Hormony są substancjami mającymi olbrzymi wpływ na rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu m. in. warunkują nasze samopoczucie, nastrój energię życiową, wydolność fizyczną, a także przemianę materii, wygląd fizyczny. Odgrywają też zasadniczą rolę w płodności człowieka. Wszechobecność hormonów i ich różnorodny wpływ na nasz organizm sprawiają, że objawy chorobowe narządów dokrewnych mogą być bardzo zróżnicowane, a jednocześnie mało charakterystyczne co powoduje czasami, że zanim pacjent pomyśli o możliwości choroby i uda się do lekarza mija dużo czasu. Bo – czy na przykład nadmierne wypadanie włosów jest “zwykłym” objawem przemęczenia, czy wynika z niediagnozowanej choroby tarczycy? Czy przybierania na wadze jest wynikiem tylko złej diety? A ciągłe zmęczenie i wzmożona senność to tylko wynik nadmiaru obowiązków?

Najbardziej powszechne schorzenia endokrynologiczne dotyczą gruczołu tarczycowego – to przeważająca część pacjentów poradni endokrynologicznej. Dość częstą endokrynopatią jest również zespół policystycznych jajników. Lekarze z Poradni endokrynologicznej pomagają diagnozować i leczyć zaburzenia endokrynologiczne, poprawiając tym samym jakość życia naszych pacjentów.

PAMIĘTAJ!

Udając się na pierwszą wizytę do Poradni Endokrynologicznej należy zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację lekarską i najlepiej aktualne wyniki badań.

Nasi specjaliści

 • lek. Joanna Buszman-Kuziemska
  lek. Joanna Buszman-Kuziemska
  Endokrynolog
 • dr n. med. Sharma Vijay Kumar
  dr n. med. Sharma Vijay Kumar
  Endokrynolog
 • lek. Adam Gronowski
  lek. Adam Gronowski
  Endokrynolog
 • dr n. med. Anna Szczurowicz
  dr n. med. Anna Szczurowicz
  Ginekolog - położnik
lek. Joanna Buszman-Kuziemska
Endokrynolog
Specjalista II st. choroby wewnętrzne, Specjalista II st. Endokrynologia

Lekarz z ponad 28-letnim doświadczeniem w zawodzie, w tym 24-letnim doświadczeniem pracy w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale chorób wewnętrznych z pododziałem kardiologii, a także na oddziale ratunkowym i w przyszpitalnych przychodniach- internistycznej i diabetologicznej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w endokrynologii, dzięki pracy w poradniach endokrynologicznych.

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku.
Systematycznie uczestniczy w corocznych zjazdach i kursach ustawicznego kształcenia z zakresu endokrynologii i diabetologii.
Prywatnie Pani Doktor ma męża i dwoje dorosłych dzieci.

dr n. med. Sharma Vijay Kumar
Endokrynolog
Specjalista II st. choroby wewnętrzne, Specjalista II st. Endokrynologia

Specjalista endokrynologii i chorób wewnętrznych oraz andrologii klinicznej z ponad 30-letnim doświadczeniem w zawodzie. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bierze udział w licznych szkoleniach, seminariach i konferencjach w kraju i za granicą. Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Posiada certyfikat specjalisty z Andrologii Klinicznej PTA. Jest autorem wielu publikacji naukowych (książki, artykuły, monografie, referaty etc.).

Prywatnie Pan Doktor lubi sport i turystykę, jest religioznawcą.

lek. Adam Gronowski
Endokrynolog
Specjalista II st. Endokrynologia

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, w tym kilkuletnim w pracy za granicą (Norwegia). Pracował m. in. w Szpitalu MSWiA, szpitalu Marynarki Wojennej i Klinice Endokrynologii UCK. Na co dzień zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu endokrynnego wśród dorosłych. Dodatkowo specjalizuje się w endokrynologii dziecięcej, w tym m. in. problemach związanych z zaburzeniami wzrostu, otyłością czy zbyt wczesnym lub późnym dojrzewaniem płciowym. Posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii obejmujący badanie USG tarczycy.

 

dr n. med. Anna Szczurowicz
Ginekolog - położnik
Specjalista II st. Endokrynologia, położnictwo i ginekologia, endokrynologia - ginekologiczna

Lekarz z ponad 35-letnim doświadczeniem w zawodzie. Dr Anna Szczurowicz wiele lat przepracowała jako adiunkt w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Gdańsku.