Endokrynologia

Home/Specjalizacje/Endokrynologia
Endokrynologia2018-01-16T09:35:44+00:00

Poradnia endokrynologiczna

Poradnia Endokrynologiczna zajmuje się chorobami gruczołów wydzielania wewnętrznego m.in. tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnerczy, gonad. Wstępną diagnozę ustala lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej na podstawie objawów podmiotowych i przedmiotowych, a więc wywiadu z chorym i badania fizykalnego.

Umów wizytę do endokrynologa
w Gdańsku lub Gdyni!

REJESTRACJA ONLINE
REJESTRACJA ONLINE

Endokrynologia to specyfikacja lekarska zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem układu endokrynnego. Narządy wydzielające hormony to przede wszystkim przysadka mózgowa, gruczoł tarczowy, przytarczyce, nadnercza, jajniki i jądra. Hormony są substancjami mającymi olbrzymi wpływ na rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu m. in. warunkują nasze samopoczucie, nastrój energię życiową, wydolność fizyczną, a także przemianę materii, wygląd fizyczny. Odgrywają też zasadniczą rolę w płodności człowieka. Wszechobecność hormonów i ich różnorodny wpływ na nasz organizm sprawiają, że objawy chorobowe narządów dokrewnych mogą być bardzo zróżnicowane, a jednocześnie mało charakterystyczne co powoduje czasami, że zanim pacjent pomyśli o możliwości choroby i uda się do lekarza mija dużo czasu. Bo – czy na przykład nadmierne wypadanie włosów jest “zwykłym” objawem przemęczenia, czy wynika z niediagnozowanej choroby tarczycy? Czy przybierania na wadze jest wynikiem tylko złej diety? A ciągłe zmęczenie i wzmożona senność to tylko wynik nadmiaru obowiązków?

Najbardziej powszechne schorzenia endokrynologiczne dotyczą gruczołu tarczycowego – to przeważająca część pacjentów poradni endokrynologicznej. Dość częstą endokrynopatią jest również zespół policystycznych jajników. Lekarze z Poradni endokrynologicznej pomagają diagnozować i leczyć zaburzenia endokrynologiczne, poprawiając tym samym jakość życia naszych pacjentów.

PAMIĘTAJ!

Udając się na pierwszą wizytę do Poradni Endokrynologicznej należy zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację lekarską i najlepiej aktualne wyniki badań.

Nasi specjaliści

 • lek. Joanna Buszman-Kuziemska
  lek. Joanna Buszman-Kuziemska
  Endokrynolog
 • dr n. med. Sharma Vijay Kumar
  dr n. med. Sharma Vijay Kumar
  Endokrynolog
 • lek. Adam Gronowski
  lek. Adam Gronowski
  Endokrynolog
 • dr n. med. Anna Szczurowicz
  dr n. med. Anna Szczurowicz
  Ginekolog - położnik