Profilaktyka Raka Szyjki Macicy

Home/Programy Profilaktyczne NFZ/Profilaktyka Raka Szyjki Macicy
Profilaktyka Raka Szyjki Macicy2019-08-28T09:27:18+00:00

Profilaktyka Raka Szyjki Macicy

Rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem złośliwym dróg rodnych kobiet w wieku 40-45 lat. We wczesnym okresie rozwoju, gdy szanse na wyleczenie są największe, nie daje żadnych dolegliwości. Stąd tak ważne jest aby regularnie wykonywać badanie cytologiczne, które jest podstawowym badaniem diagnostycznym w kierunku wykrycia wczesnych zmian

Obecnie uważa się, że główną przyczyną rozwoju raka szyjki macicy jest przetrwałe zakażenie wirusem HPV. Żaden z nowotworów nie jest tak wcześnie uchwytny w badaniu jak rak szyjki macicy i dlatego tak ważne jest aby systematycznie wykonywać cytologię.

Kliniki INVICTA w Gdańsku i w Warszawie są realizatorem Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia. W jego ramach kobiety między 25 a 59 rokiem życia (ubezpieczone) mogą co 3 lata wykonać bezpłatnie cytologię lub jeśli otrzymały pisemne wezwanie do następnego badania za 12 miesięcy.

Umów się na badanie już dziś – zadzwoń do położnej pod nr tel. 609 800 818 lub wypełnij formularz, a pracownik INVICTA się z Tobą skontaktuje i ustali dogodny termin.

W przypadku wskazań do dalszej diagnostyki, na podstawie skierowania od lekarza wykonujemy w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia KOLPOSKOPIĘ Z WYCINKIEM HISTOPATOLOGICZNYM.