Wspieramy płodność kompleksowo

Czujesz, że zbyt długo staracie się o dziecko? Zastanawiasz się, dlaczego bezskutecznie? Zapraszamy Cię na pierwszą wizytę do Klinik INVICTA. Ustalimy przyczynę trudności z zajściem w ciąże i zaplanujemy konkretny plan działania. Wyróżniamy się tym, że do diagnostyki podchodzimy kompleksowo – od samego początku analizujemy historię medyczną zarówno kobiety jak i mężczyzny. Wspólnie dążymy do celu już od pierwszego spotkania.

pierwsza wizyta klinika leczenia niepłodności
pierwsza wizyta klinika leczenia niepłodności

Pierwsza wizyta dla par w Klinikach INVICTA

Staracie się o dziecko już od kilku miesięcy, ale wciąż nie jesteś w upragnionej ciąży. Czujesz coraz większy niepokój. Rozważ konsultację ze specjalistą – zgłoś się na pierwszą wizytę do Kliniki INVICTA. Czas wpływa na płodność, im szybciej zdecydujesz się na wsparcie specjalisty, tym większa będzie Twoja szansa na skuteczne leczenie.

Na czym polega pierwsza wizyta dla par?

Pierwsza wizyta dla par to konsultacja lekarska, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad medyczny z Tobą i Twoim partnerem oraz sprawdzi stan Waszego zdrowia, aby zebrać informacje o Waszej płodności. To krok, który przybliży Was do ustalenia przyczyny trudności z zajściem w ciążę i rozpoczęcia procesu leczenia dopasowanego do Waszych potrzeb.

Aby przebieg pierwszej wizyty był możliwie efektywny, należy odpowiednio przygotować się do konsultacji z lekarzem. Położna lub Opiekun Pacjenta z Kliniki INVICTA skontaktują się z Tobą, aby pomóc w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, wyników badań czy historii medycznej (jeśli Ty i partner byliście już pacjentami innej kliniki). Istotne jest, żebyście na pierwszej wizycie byli obecni razem. Pamiętaj, że na trudności z zajściem w ciążę ma wpływ nie tylko Twój stan zdrowia – czynnik męski jest równie istotny. Skuteczność leczenia zaburzeń płodności zależy od wczesnej i kompleksowej diagnostyki pary.

Zaburzenia płodności? Znajdziemy rozwiązanie!

Podczas pierwszej konsultacji, na podstawie zebranych informacji, lekarz będzie starał się zdiagnozować przyczynę Waszych problemów z zajściem w ciążę. Przyczyn zaburzeń płodności może być wiele, a ich podłoże może być różne. Wśród najczęstszych przyczyn niepłodności wymienia się zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia jajeczkowania.

Przyczyny niepłodności m.in.:

zaburzenia hormonalne,

problemy anatomiczne,

endometrioza,

problemy związane z jakością nasienia,

choroby współistniejące.

Jeśli informacje zebrane od Was podczas wywiadu medycznego i pierwszej wizyty okażą się niewystarczające, abyśmy mogli ustalić przyczynę trudności z zajściem w ciążę, lekarz zleci wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych w celu pogłębienia wywiadu i zidentyfikowania potencjalnych przyczyn niepłodności.

Kiedy zdecydować się na konsultację ze specjalistą?

Każda sytuacja jest indywidualna, dlatego ważne jest, abyś słuchała swojego ciała i podjęła decyzję o konsultacji z lekarzem wtedy, kiedy czujesz, że istnieją powody do niepokoju. Przyjmuje się jednak, że u kobiet do 30. r.ż. konsultacja ze specjalistą powinna odbyć się po roku nieudanych starań, a u kobiet powyżej 30. r.ż. już po sześciu miesiącach nieudanych starań o dziecko.

 Nie potrzebujesz skierowania, aby umówić się na wizytę ze specjalistą w dziedzinie leczenia niepłodności. Zadzwoń na naszą Infolinię i wybierz dogodny dla Was termin wizyty. Nasz konsultant podpowie Ci, jakie dokumenty zabrać na wizytę oraz prześle ankietę, którą powinniście wypełnić w domu.

Jeśli chcesz sama/sam skonsultować się z lekarzem specjalistą, możesz to zrobić. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy i poinformuj naszego konsultanta, że odbędziesz wizytę sama/sam. Konsultant podpowie Ci, jak przygotować się do wizyty.

Umów się już dziś

Dlaczego warto skonsultować się ze specjalistą?

Pierwsza wizyta w Klinice INVICTA jest istotnym krokiem dla par, które bezskutecznie starają się o dziecko. W leczeniu niepłodności czas ma ogromne znaczenie, dlatego nie warto odkładać decyzji o konsultacji ze specjalistą – im szybciej zdecydujesz się sięgnąć po pomoc eksperta, tym większa będzie Twoja szansa na upragnioną ciążę.

Doświadczenie w zakresie leczenia niepłodności
Statystycznie 1 na 6 par wymaga specjalistycznego spojrzenia na problem związany z zaburzeniami płodności. Warto pamiętać, że nie wszyscy lekarze ginekolodzy specjalizują się w zakresie leczenia niepłodności. Czas ma znaczenie – postaw na pomoc eksperta.

Kompleksowa opieka nad parą
Czy wiesz, że za przyczyny zaburzeń płodności w 50% odpowiadają czynniki po stronie kobiety, a w 50% po stronie mężczyzny? Dlatego do diagnostyki należy podchodzić kompleksowo, opiekując się zarówno kobietą, jak i mężczyzną.

Eksperci w jednym miejscu
Przyczyn niepłodności może być wiele, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór kliniki, w której zyskasz dostęp do ekspertów z różnych dziedzin, które mogą mieć wpływ na problemy z zajściem w ciążę. Immunolodzy, endokrynolodzy, genetycy, onkolodzy i własne laboratoria medyczne kliniki dadzą Ci więcej możliwości leczenia i pozwolą zaoszczędzić cenny czas.

W Klinikach INVICTA holistyczne podejście do procesu leczenia zaburzeń płodności pozwala nam osiągać najlepsze rezultaty.

Co zyskam, korzystając z pierwszej wizyty dla par?

Dostęp do specjalistów stacjonarnie w Klinice lub online przy zachowaniu takiej samej jakości i standardów obsługi.

Wsparcie osobistego Opiekuna Pacjenta już na etapie przygotowania do wizyty. Opiekun będzie Twoim przewodnikiem w procesie leczenia oraz pomoże przygotować niezbędną dokumentację medyczną i prawną.

Kompleksową opiekę w zakresie leczenia zaburzeń płodności, zarówno wtedy, kiedy wystarczą proste rozwiązania, jak i wtedy, kiedy będziemy potrzebowali sięgnąć po rozwiązania eksperckie.

Specjalistyczną opiekę lekarską w zakresie płodności kobiecej i męskiej.

Spersonalizowany plan działania na najbliższą przyszłość, który z czasem zamieni się w Twój konkretny plan leczenia z harmonogramem.

Listę zadań do wykonania na kolejną wizytę – nie czekamy, działamy razem.

Natychmiastowy dostęp do wykonania zaleconych badań w certyfikowanych Laboratoriach diagnostycznych INVICTA, które znajdują się w tej samej klinice, co Twój lekarz.

Wsparcie emocjonalne istotne w procesie leczenia zaburzeń płodności. Otrzymasz szansę na rozmowę z profesjonalistą nie tylko na temat stanu Twojego zdrowia, ale też emocji.

Czy wiesz, że...

40%

Par nie wymaga leczenia in vitro. Wybór metody leczenia zależy od przyczyny problemów z zajściem w ciążę. Procedura in vitro nie zawsze jest konieczna.

90%

Par w ciągu miesiąca od pierwszej wizyty ma diagnozę i ustalony plan leczenia.

80%

Par w ciągu 3 miesięcy od pierwszej wizyty kwalifikuje się do konkretnego procesu leczenia.

50%

Kobiet zachodzi w ciążę tylko po zastosowaniu terapii hormonalnej.

Opieka poza czterema ścianami kliniki

Videokonsultacja z wybranym specjalistą

Nie możesz pojawić się osobiście w jednej z naszych Klinik, a chcesz porozmawiać z lekarzem specjalistą w dziedzinie leczenia niepłodności? Umów się na videokonsultację z lekarzem. Dla nas konsultacje online to standardowe rozwiązanie. Dążymy do tego, żeby leczenie mogło być dostępne dla pacjentów bez względu na ich miejsce zamieszkania.

Umów się już dziś

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w Klinice INVICTA?

  • Umów się na wizytę: zadzwoń +48 (58) 58 58 800 lub wypełnij formularz kontaktowy. Nasz konsultant przekaże Ci niezbędne informacje, które pomogą w przygotowaniu się do wizyty.
  • Na wskazany przez Ciebie adres e-mail prześlemy ankietę – kwestionariusz z pogłębionym wywiadem medycznym, który warto wypełnić przed wizytą, aby zaoszczędzić czas spędzony w Klinice.
  • Przed wizytą otrzymasz zestaw przydatnych informacji oraz wykaz badań diagnostycznych, które należy wykonać przed konsultacją, aby specjalista mógł przeanalizować wyniki od razu podczas wizyty.

Zwykle zalecamy wcześniejsze wykonanie panelu badań pierwszorazowych:

podstawowy panel diagnostyczny – kobieta
podstawowy panel diagnostyczny – mężczyzna

  • Z wynikami badań oraz dokumentacją medyczną z dotychczasowego leczenia zaprosimy Cię na stacjonarną wizytę do Kliniki INVICTA lub na wizytę online w Wirtualnej Klinice.
  • Tuż przed bezpośrednim kontaktem z lekarzem poznasz swojego osobistego Opiekuna Pacjenta który sprawdzi dokumentację przygotowaną dla lekarza, wyjaśni dalsze kroki i będzie Twoim przewodnikiem w procesie leczenia.
  • Kolejnym etapem jest rozmowa z lekarzem specjalistą z zakresu leczenia niepłodności.

Czego możesz spodziewać się podczas pierwszej wizyty?

Krok 1

Wywiad medyczny

Lekarz zada pytania dotyczące Twojej historii zdrowia, przebytych chorób i operacji. Będzie interesował się Twoją historią medyczną zwłaszcza w kontekście związanym z płodnością, np. tym, jak długo staracie się o ciążę i tym, jak wyglądają Twoje cykle menstruacyjne. Lekarz będzie również chciał poznać historię zdrowia i płodności Twojego partnera, ponieważ obie strony mogą mieć wpływ na zdolność do zajścia w ciążę.

Krok 2

Badania diagnostyczne

Na podstawie informacji uzyskanych podczas wywiadu, lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, które pomogą zidentyfikować ewentualne przyczyny problemów z płodnością. Mogą to być badania hormonalne, obrazowe (np. ultrasonografia), badanie nasienia, testy genetyczne.

Krok 3

Analiza wyników badań

Po wykonaniu badań, lekarz będzie mógł zinterpretować ich wyniki i wyjaśnić, czy istnieją wyraźne przyczyny trudności w zajściu w ciążę.

Krok 4

Plan dalszego postępowania

Na podstawie zebranych informacji i wyników badań, lekarz zaproponuje plan dalszego postępowania. Dalsza droga może obejmować leczenie farmakologiczne, procedury medyczne, terapie in vitro (IVF) lub inne rozwiązania, w zależności od zdiagnozowanych problemów.

Krok 5

Omówienie kosztów i planu leczenia

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności to również moment, aby omówić potencjalne koszty leczenia oraz oczekiwania dotyczące jego rezultatów.

Krok 6

Zadawanie pytań

Warto wykorzystać wizytę w klinice do zadania nurtujących pytań oraz wyrażenia swoich obaw dotyczących leczenia. Lekarz lub personel kliniki odpowiedzą na Twoje pytania.

Krok 7

Wsparcie emocjonalne i informacyjne

Leczenie niepłodności może być wymagającym doświadczeniem. Pierwsza wizyta daje pacjentowi szansę na rozmowę z lekarzem o swoich obawach, pytaniach i potrzebach. Współpraca z doświadczonym lekarzem może pomóc w zminimalizowaniu stresu związanego z procesem leczenia.

Pamiętaj o tym, aby otwarcie komunikować się z lekarzem i personelem medycznym. Dzięki temu będziemy mogli zrozumieć Twoją sytuację i zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie.

Historie naszych pacjentów

Duży zakres usług i lekarze z dużą wiedzą. Czasami trzeba poczekać, ale lekarze poświęcają dużo czasu pacjentom, aby dopasować właściwe leczenie.

Opinia pierwsza wizyta 2
Anna W.
Warszawa

Pierwszy raz poczułam się naprawdę komfortowo w gabinecie lekarskim. Wysłuchana i zaopiekowana.

Opinia pierwsza wizyta 1
Danuta G.
Poznań

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

  • Jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko, wizyta w klinice leczenia niepłodności może być dla Was realną szansą na realizację planów rodzicielskich. Czas wpływa na płodność – zmniejsza się rezerwa jajnikowa kobiety, spada jakość nasienia. Nie warto odkładać decyzji o rozpoczęciu leczenia, ponieważ im szybciej zdecydujecie się na pomoc eksperta, tym większa będzie szansa, że wystarczą proste kroki (np. uregulowanie gospodarki hormonalnej), aby osiągnąć upragnioną ciążę. Pierwsza wizyta dla par to krok, który pomoże zidentyfikować potencjalne przyczyny trudności w zajściu w ciążę i ustalić dalszy plan działania.

  • Wykonanie rekomendowanych przez nas badań diagnostycznych, pozwoli optymalnie wykorzystać czas podczas pierwszej konsultacji z lekarzem specjalistą. Analizując wyniki badań, lekarz uzyska podstawowe informacje na temat Twojego stanu zdrowia i płodności. Zaoszczędzisz czas – lekarz będzie mógł od razu przeanalizować Twoje badania i zacząć planować dalsze postępowanie.

  • Każde laboratoria pracują na określonych wartościach referencyjnych. Laboratoria INVICTA są wyspecjalizowane w zakresie diagnozowania zaburzeń płodności, w związku z czym wyniki badań uzyskane w naszych Laboratoriach będą najbardziej wartościowe dla lekarza specjalizującego się w leczeniu niepłodności. Dodatkowo, wykonanie badań w Laboratoriach INVICTA, pomoże zgromadzić w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje na temat pacjentów, co ułatwi lekarzowi monitorowanie historii ich leczenia.

  • Dla pacjentów polskojęzycznych będzie to ok. 40 min, dla pacjentów łączących się z zagranicy ok. 60 min.

  • Przydatne mogą być dotychczasowe wyniki badań, informacje o przebytych chorobach i zabiegach, a także szczegółowy opis stylu życia i diety.

  • W Klinikach INVICTA nie wymagamy skierowania na pierwszą wizytę dla par.

  • Tak, ponieważ przyczyna zaburzeń płodności bardzo często dotyczy obojga partnerów.

  • Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, a dodatkowo może zlecić wykonanie badań krwi, USG, analizy nasienia.

  • AMH (Anti-Müllerian Hormone) jest hormonem produkowanym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. U kobiet AMH produkowany jest w pęcherzykach jajnikowych przez komórki otaczające komórki jajowe gotowe do wzrostu. Poziom hormonu AMH nie jest uwarunkowany cyklem miesiączkowym kobiety, dlatego może być badany w dowolnym dniu cyklu. Poziom AMH zmniejsza się wraz z wiekiem kobiety, w związku z czym jest bardzo dobrym markerem spadku płodności, w tym przedwczesnego wygasania czynności jajników. U pacjentek z PCOS (zespół policystycznych jajników) poziom AMH jest znacząco podwyższony.

  • Inhibina B służy do oceny rezerwy jajnikowej. Inhibina B wytwarzana jest przez komórki ziarniste wczesnych pęcherzyków antralnych. Substancja ta jest wydzielana przede wszystkim w czasie fazy folikularnej cyklu miesiączkowego. Jej stężenie we wczesnej fazie folikularnej odzwierciedla liczbę oraz jakość pęcherzyków jajnikowych. Istnieje dodatnia korelacja pomiędzy stężeniami Inhibiny B i liczbą pęcherzyków antralnych ocenianych w badaniu ultrasonograficznym, w początkowych dniach cyklu miesiączkowego.

  • Celem oceny rezerwy jajnikowej jest:

    • wykrycie pacjentek młodych z obniżoną rezerwą jajnikową i ich przyspieszone leczenie,
    • wykrycie pacjentek w średnim wieku, które nadal posiadają wartościowe komórki jajowe oraz ustalenie dalszego postępowania klinicznego w ich przypadku,
    • wykluczenie pacjentek, które nie mają szansy na uzyskanie ciąży (wysokie koszty leczenia i uciążliwość terapii).
  • Prawidłowo wykonane i zinterpretowane badania laboratoryjne, stanowią istotne narzędzie diagnostyczne. Podstawowy panel diagnostyczny dla kobiet w Klinikach INVICTA obejmuje 12 badań laboratoryjnych.

    Badania wchodzące w skład podstawowego panelu diagnostycznego należy wykonać na czczo. Są one wykonywane z krwi pacjentki, we wszystkich naszych placówkach. Na wykonanie wszystkich badań i wypełnienie dokumentacji przygotowującej do pierwszej wizyty konsultacyjnej ze specjalistą należy przeznaczyć około 2 godzin.

  • Mężczyzna powinien wykonać badanie ogólne nasienia. Przed badaniem nasienia należy zachować abstynencję seksualną przez okres od 2 do 7 dni. Materiał do badania (pobierany w drodze masturbacji) może zostać oddany w Klinice INVICTA, w specjalnym intymnym pomieszczeniu (po uprzednim zarezerwowaniu terminu) lub dostarczony do Kliniki w ciągu 30 min. od pobrania. Nasienie przekazywane jest do analizy w jałowym pojemniku (takim, jak na mocz).

    Badanie nasienia jest podstawowym markerem płodności mężczyzny. Dzięki niemu możemy określić potencjał prokreacyjny mężczyzny i dokładne zdiagnozować podłoże jego ewentualnych problemów z płodnością.

Płodność. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Problemy zdrowotne lub choroby współistniejące mogą mieć wpływ na zdolność do zajścia w ciążę i przebieg ciąży. Warto wiedzieć, jak inne zaburzenia mogą wpływać na płodność oraz jakie środki ostrożności są wskazane, gdy starasz się o dziecko.

  • Choroby takie jak zaburzenia tarczycy, zespół policystycznych jajników (PCOS) czy cukrzyca mogą wpływać na równowagę hormonalną i cykl menstruacyjny, co może utrudniać zajście w ciążę.

  • Choroba Hashimoto to przewlekłe limfocytalne zapalenie tarczycy, które przez długie lata może rozwijać się bezobjawowo.

  • Jest to schorzenie, w którym tkanka podobna do błony śluzowej macicy rośnie poza macicą. Pierwsze objawy endometriozy to m.in. nasilające się bóle podbrzusza i okolicy krzyżowej podczas miesiączki oraz bolesne stosunki płciowe. Endometrioza powodować ból i zaburzenia cyklu miesiączkowego, a także utrudniać zapłodnienie.

     

  • Choroby anatomiczne narządów rozrodczych, takie jak np. zrosty w jajnikach czy uszkodzenia jajowodów, mogą utrudniać ruch nasienia oraz zapłodnienie.

  • Niektóre zakażenia, takie jak infekcje dróg moczowych czy choroby przenoszone drogą płciową, mogą wpływać na zdolność do zajścia w ciążę lub stanowić ryzyko dla przebiegu i utrzymania ciąży.

  • Nadciśnienie tętnicze, choroby serca, astma czy choroby autoimmunologiczne mogą utrudniać zajście w ciążę.

  • Niektóre leki, zwłaszcza te stosowane na stałe, mogą mieć wpływ na płodność i ciążę. Warto omówić z lekarzem, czy stosowane leki są bezpieczne podczas starań o dziecko i w czasie ciąży.

  • Niektóre choroby genetyczne mogą wpływać na zdolność do zajścia w ciążę i mogą być przekazywane potomstwu.

  • Leczenie onkologiczne, takie jak chemioterapia, radioterapia i niektóre leki, może mieć negatywny wpływ na zdolność do zajścia w ciążę, a nawet na funkcję jajników. Niekiedy leczenie może spowodować chwilową lub trwałą niepłodność, dlatego warto rozważyć możliwości zabezpieczenia płodności przed rozpoczęciem leczenia.

  • Niepłodność może mieć źródło w problemach ze zdolnością męskiego nasienia do zapłodnienia komórki jajowej.

Każda para jest inna, a wpływ chorób współistniejących na płodność może różnić się w zależności od konkretnych okoliczności. Jeśli staracie się o dziecko, a Ty lub Twój partner macie współistniejące problemy zdrowotne, powiedzcie o nich lekarzowi podczas pierwszej konsultacji dla par. Lekarz może zlecić wykonanie odpowiednich badań lub dostosować plan leczenia, aby zwiększyć Waszą szansę na zdrową ciążę.

Umów się już dziś

Rozwiązania dotyczące leczenia niepłodności

Poczytaj więcej

Infolinia

Pn-Pt.: 7:00 - 20:00
Sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytania? Napisz. Odzwonimy do Ciebie.